Bine ati venit pe site-ul Proiectului "Artterapia - Arta terapiei, terapia artei" de la  Liceul Teoretic "Bogdan Vodă" Hălăuceşti - jud. Iasi!
Coordonatori
Home Despre proiect Parteneri Coordonatori Participanti Calendar Activităţi Contact

1. Neculaes Lidia Mihaela - profesor gradul didactic I, directorul si reprezentantul legal al institutiei din anul 2013. Este absolventa a Facultatilor de Drept (1998) si Litere(2007) a Universitatii Al. I. Cuza Iasi si a cursurilor de masterat Managementul educational(2010), Universitatea Petre Andrei, Iasi. A urmat cursuri de perfectionare precum: Formator, Manager de proiect etc. A avut responsabilitati precum: responsabil comisie metodica, comisiei de evaluare a calitatii, sef de catedra, etc. Este autoarea a unei lucrari de specialitate si a 2 articole. A fost membru in echipa de proiect a Sister school project și Scoala - o sansa pentru un viitor mai bun și "Students Actively Learning Entrepreneurial Skills"

2. Gherca Iulian - profesor gradul didactic I, director adjunct si coordonator al proiectului. Este absolvent al Facultatii de Istorie Univ. Al. I. Cuza din Iasi (2005) si al Facultatii de Drept a Univ. Danubius din Galati(2011), al Masteratului in Istorie(2007), Doctorat in Istorie(2012)-la Univ. Al. I. Cuza din Iasi. Din anul 2007 a ocupat functia de director de scoala. Intre anii 2009-2010 a fost inspector managementul resurselor umane in cadrul ISJ Iasi. A desfasurat activitati: de formator competente informatice si formator in SES2 - Centrul Educational EuroEd, in cadrul proiectului POSTRU/168/6.1/S/144460 Dezvoltarea Economiei Sociale in Regiunile Nord-Est si Centru; formator regional in cadrul Casei Corpului Didactic, Iasi; preparator universitar in cadrul Facultatii de Istorie a Universitatii Al. I. Cuza Iasi. A avut numerose responsabilitati organizatorice precum: presedinte al Comisiei de elaborare a subiectelor - pentru ocuparea posturilor vacante la examenul de titularizare iulie 2009, presedinte al Comisiei de implementare a SCIM,(2017) presedinte al Comisiei pentru prevenirea si eliminarea violentei in mediul scolar(2017), presedinte al Comitetului PSI etc. Activitatea stiintica: 2 lucrari de specialitate, ca singur autor, coordonarea a trei volume stiintifice, publicarea a peste 30 de articole in reviste de specialitate si participarea la peste 30 de sesiuni de comunicari/conferinte. A participat la mai multe proiecte europene: coordonatorul proiectelor  Scoala - o sansa pentru un viitor mai bun și "Students Actively Learning Entrepreneurial Skills"

3. Juncă Neculai, profesor pentru invățămant primar, gradul I, a absolvit:  Liceul Pedagogic "Vasile Lupu" Iași (1982), Universitatea "Ștefan cel Mare" Suceava, Facultatea de Științe ale Educației (2008), Universitatea Babeș-Bolyai Cluj-Napoca, Facultatea de Litere (2012), Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" Iași, Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației, Master Medierea Conflictelor in Educație (2012). A fost coordonator al Proiectului National Artterapia on-line. Este responsabil al Cercului Metodic 23 al Invățămantului Primar, membru al grupului de lucru al Centrului Național de Evaluare și Examinare, membru in echipa de proiect Scoala - o sansa pentru un viitor mai bunși "Students Actively Learning Entrepreneurial Skills".Se va ocupa cu proiectarea și administrarea website-ului dedicat proiectului.